Valiz Hazırlama İpuçları

Yoksa siz de eşyalarını sürekli bir yerlerde unutanlardan mısınız? Erdi bu konuda inanılmaz tertipli bir insan, çoğu zaman 5-10 dakikada hazırlanır ve ihtiyacı olan her şeye seyahat boyunca sahiptir. Bense üzerine ne kadar düşünürsem düşüneyim kesin birşeyleri valize koymayı unutup, daha sonra da götürdüğüm eşyaların bir kısmını kaybedip dönüyordum. Seyahat sayımız sıklaşınca bu konu daha da içinden çıkılmaz bir hal aldı. Üstelik artık daha hızlı hareket edebilmek için kabin boy ya da sırt çantası ile seyahat eder olmuştuk. Yüzlerce valiz doldurup boşaltarak geçen tüm bu süreç beni daha farklı bir çözüm bulmaya itti. En sonunda türlü taktiklerle ihtiyacım olan kadar eşya ile eşya unutmadan seyahat etmeyi öğrendim.

Benim çektiğim bu sıkıntıları çeken biriyseniz, bu video tam size göre!

4 comments

    1. Selamlar! Ne kadar kontrol etsek de bazen gözden kaçabiliyor, çok teşekkürler! <3 "Her şey" kelimesi için düzelttik ama birşeyler için kabul edilen net bir doğru yok diye biliyoruz. O yüzden "bir" ayrı yazıldığında tekil anlam verdiği için birleşik versiyonu bize daha anlamlı geliyor. Sizin "birşeyler" yani çoğul versiyonu için bildiğiniz net bir kaynak varsa paylaşırsanız süper olur. 🙂 Bizim içimizdeki bu soru işareti de çözüme ulaşmış olur.

  1. TDK örnek cümlelerinde daima “bir şey” olarak kullanır. Fazlasıyla kaliteli bir blog olduğundan bu konuya da dikkat etmeniz gerektiğini düşündüm. Cevap için ve eleştirileri ciddiye aldığınız için teşekkürler!

    1. Evet bir şey ayrı kesin ama çoğul versiyonda net bir görüş yok. 🙂 Biz teşekkür ederiz değer verip paylaştığınız için, çok sağolun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir