Nasıl Bizden Daha Fazla Kazanan İnsanlardan Daha Çok Geziyoruz?

Selamlar, güzel seyahat fotoğraflarının sahne arkasına hoş geldiniz!

Bu bloğa başlama amacımız sadece gittiğimiz güzel yerlerden bahsetmek değil, aynı zamanda bu yerlere, hem zaman, hem de bütçe açısından nasıl ulaştığımızı da anlatmaktı. Tam zamanlı bir macera sever olmak istiyorsanız ve hiç bitmeyen bir geliriniz de yoksa, tüm kaynaklarınızı çok iyi yönetmeyi becermelisiniz. Burada sadece maddi kaynaklardan da söz etmiyoruz üstelik. Tam zamanlı çalışan insanlar için en değerli şeyden, zamandan da bahsediyoruz.

İstanbul ve benzeri şehirlerde oldukça esnek olan çalışma saatleri ile uzun süreler çalışıp, kazandığımız tüm parayı az kalan zamanımızda maksimum eğlenceyi elde etmek için harcıyoruz. Yemeler, içmeler, trafikte geçen taksi yolculukları ve her sezon yenilenen kıyafetler… Erdi ile elimizin ilk gerçekten para görmeye başladığı senelerde böyle bir yıl geçirmiştik. Sonrasında fark ettik ki elimizde, ev arkadaşlarımızla yaşadığımız çalışma hayatımızın ilk senelerinden farklı hiçbir şey yok. Tüm paramızı, uzun vadede bize hiçbir şey kazandırmayan günlük zevkler için harcamışız. İlk farkındalık anı haftada kaç kez iş yerimizin yakınındaki Kanyon’da yemek yediğimizi farketmemiz ile başladı, sonra da birşeyleri yavaş yavaş değiştirmeye başladık.

Burada bahsettiğimiz aslında para harcamamak değil. Tam tersine kazandığımız parayı daha akıllı harcayarak çok daha fazlasını elde edebilmek. Kazandığımız paranın miktarını yönetemiyorsak, masraflarımızı yönetebiliriz! Böylece hep almak istediğimiz ama alamadığımız şeyleri ya da gitmek isteyip gidemediğimiz yerleri hayatımıza katabiliriz. Bunu bir hayat tarzına dönüştürmek bizim yaklaşık 2 senemizi aldı ama şu an her zamankinden daha çok şeye sahip hissediyoruz. Buna ek olarak iş hayatımızda da daha konforlu ve üretken hale geldik. Çünkü kafamızda paradan çok, neyden ne kadar zevk aldığımız ve daha çok ne yapabileceğimiz var.

Lafı uzatmadan açıklamak gerekirse, bu yaşam tarzının temelini 3 altın kural oluşturuyor. Bu kurallara, Trail Of Us YouTube kanalımızda yer alan videodan ulaşabilirsiniz.

Tabi süslü sözlerle kural koymak kolay, asıl olay uygulamakta! İşte tam da bu nedenle bu yazıyı yazıyoruz. Size bu kuralları uygulamanızı kolaylaştıracak; eve geldiğinizde 15 dakikada evdeki malzemelerle hazırlayabileceğiniz yemek tarifleri, kolayca uygulayabileceğiniz kendin yap projeleri ve uygun tatil planlaması için kullanabileceğiniz ipuçlarından bahsedeceğiz. Herhangi bir konuda uzman değiliz ama deneyimle öğrendiğimiz bu bilgileri paylaşarak daha fazla insanın daha çok yer keşfetmesini sağlamak istiyoruz. Çünkü dünyanın, daha az tüketen ve daha çok deneyimleyen insanlarla daha iyi bir yer haline geleceğine inanıyoruz. Siz de öyle düşünüyorsanız hadi bakalım yolculuğumuz başlıyor!

2 comments

  1. Yeni farkettiğim bir blog, youtube’tan da aynı şekilde. Çok sıcak kanlı ve güler yüzlü ifadeleriniz sayesinde kendimi yazılarınızı okurken, videolarınızı izlerken buluyorum. İlk merak ettiğim kullandığınız kamera nedir ? Düzenlediğiniz programı da merak ediyorum. Işık ve renkler fotoğraflarda ve videolarda oldukça başarılı Ek olarak kullandığınız mikrafon nedir ?

    1. Selamlar,

      Çok teşekkür ederiz güzel sözleriniz için. 🙂 Kullandığımız ekipmanlar konusunda bir video yaptık. Oradan ayrıntılara ulaşabilirsiniz: https://youtu.be/MubKGsgaiGg
      Fotoğraflarda düzenleme için Adobe Lightroom, videolarda Adobe Premiere kullanıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir