Lucca’da Yağmurlu Bir Gün

Val D’orcia’dan Cinque Terre’ye sürecek yolculuğumuzu, sırasıyla San Gimignano, Lucca ve Pisa’ya uğrayarak gerçekleştirmeyi düşünüyorduk ama yolda yakalandığımız şiddetli sağanak planları değiştirdi ve tek bir yer seçmek durumunda kaldık. Seçimimizi Lucca’dan yana yaptık, fakat yağmur Lucca’da da aynı şiddetle devam etti. O yüzden inanılmaz kapsamlı bir tur yapamasak da bir nebze olsun Lucca havası almış olduk.

Lucca’da zamanında 200’den fazla kule varmış. Şu an ise sadece 9 tanesi ayakta. Bu bölgedeki her şehirde birçok kule var. Zamanında bu kulelerin zenginlik ve güç göstergesi olduğuna inanılıyormuş. O nedenle de herkes komşu şehirlerden daha uzun, daha iyi kuleler yapmaya çalışıyormuş. Tabi savunma açısından da artıları var.

Torre Guinigi

Torre Guinigi’ni ayakta kalan 9 kuleden birisi. Tepesinde yer alan mini bahçeyi de görmek isterseniz 4 euro karşılığında yukarı çıkabiliyorsunuz.

Hareketli bir meydan olan Piazza dell’ Anfiteatro’da yemek yiyebilirsiniz.

Lucca Cathedral’ini, düğün pastasına benzetilen San Michele in Foro ve Basilica of San Frediano gibi tarihi noktaları gözden kaçırmayacağınızı düşünüyoruz.

Bizim yağmur yüzünden yapadığımız şeylerden biri de Walls of Lucca’da yürümekti. Dilerseniz 4.2 km uzunluğundaki şehri çevreleyen duvarlarda ağaçlar içinde tatlı bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Lucca rahatlıkla bir gününüzü alabilecek büyüklükte ama çok zamanınız yoksa bizimki gibi hızlandırılmış bir tur da epey keyif veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir