HW101: Hawaii’ye Giriş

Bloğun ilk postunun ne olması gerektiği üzerine pek konuşmadık. Çünkü Hawaii hem ruhumuzu, hem de bedenimizi besleyen bambaşka bir deneyimdi ve yazılmayı her şeyden çok hak ediyordu. Birçok insanın balayı anlayışına ters ama bizim için çok dengeli bir plan oluşturmayı ödevimizi sıkı yaparak başardık. Bazı günleri maraton tadında, bazı günleri ise sahilde kitap ve kumlar arasında geçirmek tam da aradığımız şeydi.

Genelde ben her şeyi planlamaya çalışırım. Özellikle önemli destinasyonlarda, hangi gün plan yapacağımızı bile planlayan çılgın bir ruh haline bürünüyorum! Erdi de her zaman mükemmel bir araştırmacıdır. Binlerce blog, tatil sitesi ve içeriği özenle okur, hoşumuza gidebilecek herşeyi linkleri ile excelde toplar ve sonra benim plan yapmak için belirlediğim o günde tartışarak ne gün ne yapacağımıza karar veririz. Şunu duyar gibiyim: Gerçekten bu kadar uğraşa gerek var mı? Bir tatil için bu kadar yorulmak mantıklı mı? Bu sorulara cevap olmak adına, biz seyahatleri iki kategoride düşünüyoruz diyebilirim:

  • Max 4-5 saat uçuşlu, hadi şehrin keyfini çıkaralım dediğiniz, hafta sonu kaçamağı bile yapılabilecek seyahatler
  • 5-6 saatten fazla uçuşlu, ben bu ülkeye bir daha ne zaman giderim bilmiyorum dediğiniz, daha uzun seyahatler

Tabi ikinci kategoriye giren lokasyonlara da çok plan yapmadan gidilebilir, şehrin keyfi çıkarılabilir. Fakat iyi aktiviteler ve farklı keşifler için araştırmak ve plan yapmak her zaman en iyisidir. Üstelik yeni şeyler öğrenmekten hoşlanıyorsanız bu çabayı keyifli bir uğraş olarak da görebilirsiniz. Araştırmaya ve plan yapmaya üşenen biriyseniz de endişeye gerek yok, çünkü doğru adrestesiniz! Deneyimlerimizi paylaşmaya karar vermemizdeki ana sebeplerden biri de internette bu tür hazır planlar ve bilgiler bulmanın –özellikle de Türkçe olarak- zorluğuydu zaten.

Hawaii’ye geri dönersek, bu lokasyonu seçmemizin arkasında çok fazla neden var. Zor bir lokasyon olmasından, bize ilham veren bloggerlara ve hatta çocukluk hayallerine kadar çok fazla unsur bizi yıllardır Hawaii hakkında hayal kurmaya itiyordu. Sanırım evlenmeye karar vermeden önce bile nerede balayı yapacağımızı biliyorduk. Böylece düğün tarihine karar vermemiz ile Kasım ayında biletlerimizi aldık ve uzun bir çalışmanın ardından tatil rotamızı ve programımızı hazırladık.

Hawaii’de toplamda 8 ana ada bulunuyor. Biz Maui adasını bir dahaki seyahatimize saklamak üzere rotamızı Honolulu başlangıçlı aşağıdaki şekilde çizdik:

Uzun lafın kısası; Hawaii kategorisinde, Hawaii’nin ziyaret ettiğimiz 3 adası hakkında kısa bilgilere, onlarca seçenek arasından eleyerek karar verdiğimiz aktivitelere ve çektiğimiz fotoğraflara yer vereceğiz. Bizi takip etmeyi ve yorumlarınızı bırakmayı unutmayın. Hadi artık eğlence başlasın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir