Filipinler Deneyiminden Öğrendiklerimizle Yeme-İçme ve Yaşam Önerileri

Asya’da yemek kimi zaman sorun olabiliyor. Damak tatları bizim alışık olduğumuz tatlardan epey farklı. Biz kişisel olarak Asya yemeği seven insanlar olmamıza rağmen Filipinler’de sevdiğimiz seçimler bulmakta normalden biraz daha fazla zorlandık.

7 Commando Beach, El Nido

Özellikle El Nido ve Coron bölgeleri oldukça küçük. O nedenle seçenekler de epey kısıtlı. Marketlerde de aynı şekilde alışık olduğumuz yiyecekler yok. O yüzden bu konuda seçici iseniz hazırlıklı olup yanınıza uzun ömürlü çubuk kraker vb paketli ürünlerden almanız faydalı olabilir.

Coron Tur A

Turlarda genelde meyve ve ızgara çeşitlerini tercih etmemiz rağmen El Nido’da ufak bir mide sorunu da atlattık. O yüzden ilaç anlamında da hazırlıklı olmakta yarar var.

Cebu ve Bohol oldukça fazla seçenek içeriyor. Aşağı yukarı hepsinde de pizza, makarna, burger gibi seçenekler yer alıyor. O yüzden biz bu yazıda biraz daha Coron ve El Nido tarafına odaklanmak istedik.

El Nido’da gündüzleri keyif alarak yemek yediğimiz yerleri özetlemek gerekirse; Marimegmeg sahilinde daha ilerde yer alan restoranların nerdeyse hepsinde yemek yedik ve birçoğu oldukça başarılıydı. Burada genelde deniz ürünleri tercih ettik.

Kahvaltı için de V and V Bagel lezzetli bagelları ile hızlı kahvaltı seçeneği sunuyor. Çaprazında ise ismini unuttuğumuz çok lezzetli smoothie ve fruit bowl’lar yapan mini bir kafe var. Ona da göze atabilirsiniz.

Geceleri ise Sava Beach Bar sahildeki mükemmel konumu ile harika bir seçim. Hem yiyecekleri hem de kokteylleri oldukça lezzetli ama fiyatları normalden biraz daha pahalı. Aynı şekilde Mezzanine de güzel ortamı ile keyifli zaman geçirebileceğiniz seçenekler arasında. Özellikle deniz ürünleri risotto bir harikaydı. Altrove daha tanıdık şeyler yemek isterseniz İtalyan mutfağı ile size harika pizza seçenekleri sunuyor. Art Cafe’de yer bulmak biraz zorlu ama erken giderseniz deniz kenarındaki masalardan yer kapabilirsiniz. Biz yemeklerini diğer yerlere göre daha az sevdik ama menüde sınırsız seçenek var. Belki siz daha iyi bir seçim yaparsınız. Son olarak Happiness Beach Bar salıncaklarla dekore ettikleri eğlenceli konsepti ile kokteylleri için uğrayabileceğiniz bir yer.

Coron oldukça küçük bir yer olduğu için genelde aynı yerlerde yemek yerken bulduk kendimizi. Bizim denediklerimizden keyif aldığımız yerler; yine Altrove’nin Coron şubesi olan Altrove Coron, Carl’s Grill ve Roof Deck oldu.

Biz fark edebileceğiniz üzere çok öne çıkan yerler olmadıkça ne yenir konseptine pek odaklanmıyoruz. O çok ayrı bir odak ve dikkat gerektiriyor. Üstelik bu işi çok iyi yapan bloglar da mevcut. Fakat bu konu bizim Filipinler seyahatimizde bir miktar sorun yaşadığımız bir konu olunca keşke daha önceden bilseydik dedik ve bu şekilde bir yazı yazmak istedik. Umarız sizlere faydası olur!

Unutmadan bol bol Pina Colada içmeyi unutmayın. El Nido Tur A esnasında uğrayacağınız 7 Commando Beach’teki tatlı barları deneyebilirsiniz. (Alkolsüz de hazırlatabilirsiniz.)

Filipinler hakkında daha fazlasını öğrenmek isterseniz Filipinler kategorisine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir