Biz farklı kültürlerden insanlarla tanışmaktan keyif alan, yeni yerler keşfetmek için daima araştıran, tasarruf eden ve planlar yapan iki sıradan insanız. Şanslıyız ki 2012 yılında yollarımız aynı ofisin çatısı altında kesişti ve benzer tutkulara sahip iki insan olarak hikayemiz başladı. Bu hikayede birbirimizi bulmamızın eşlerimizi bulmuş olmamız kadar önemli yanı, seyahat etmek için her zaman uygun bir arkadaş da bulmuş olmaktı. Önceleri beraber çalışmamızın faydası ile iş seyahatlerini fırsata dönüştürerek başlayan bu serüven, yılllar içinde bambaşka bir tutkuya dönüştü ve bizi buraya, tam bu bloğa kadar getirdi.

2018 yazına kadar dijital medya sektöründeki tam zamanlı işlerimizle mümkün olan her an seyahat etmeye çalıştık. 2018 yazındaysa yıllardır hayalini kurduğumuz tam zamanlı seyahat hayalleri için ilk adımı attık. 6 yıldır emek verdiğimiz işlerimizden, çok sevdiğimiz İstanbul’daki evimizden ayrıldık ve kendimize bir karavan yapmaya karar verdik.

Şu an kendi ellerimizle inşa ettiğimiz Mars isimli karavanımızla seyahat ediyor, fotoğraf, video ve yazılarla hikayemizi paylaşıyoruz. YouTube ve Instagram hesaplarımızdan bizi aktif olarak takip edebilirsiniz. Bu blogda ise seyahatlerimizin en akılda kalan detaylarını bulacaksınız. Umarız bıraktığımız bu izler sizleri de keyif alacağınız yerlere götürür.

İzimizi takipte kalın!

Sevgiler,