Başka Bir Festival Mümkün: Wilderness Festival

Bomba gibi bir festival önerisi ile karşınızdayız! Artık neredeyse herşey için bir festival bulmak mümkün. Yurt içinde de, yurt dışında da sayısız seçenek mevcut. Hepsine gidecek bütçeyi yaratmak da mümkün değil. Ee o zaman hangisi için gerçekten kalkıp yurt dışına gitmeye değer, hangisine yatırım yapmalı? Biz bu sorunun cevabını ararken birçok seçenek değerlendirdik. Elbetteki hepsini deneyip kendi gözlerimizle görmek mümkün olmadı ama araştırmalarımız sonucunda Wilderness Festival’i farklı tarzı ile gönlümüzü kazandı ve biz de kendisine bir şans vermeye karar verdik.

Peki neden Wilderness? Öncelikle Londra kırsalında, gölüyle ormanıyla tam doğanın içinde yer alması bizi çok etkiledi.

Cornbury Park, Charlbury

Sadece müzikle değil, daha birçok etkinlikle ruhunuzu doyurabileceğiniz ve farklı deneyimler yaşayabileceğiniz bir festival olması da cabası. Müzik tarzı konusunda indie, folk ya da elektronik müzik ağırlıklı farklı sahneler var, dilediğinizde zaman geçirebiliyorsunuz.

Gündüzleri de mini sahneler ve etkinliklerle yeni şeyler öğrenme imkanınız oluyor. Farklı günler için belirlenen kıyafet konseptleri ile de kendinizi özgürce yansıtabiliyorsunuz. 

Biletleri resmi web sitelerinden aldık. Uçak biletlerimizi de havaalanından festival alanına geçeceğimiz şekilde ayarladık. Genelde İngiletere’de yaşayan insanların tercih ettiği bir festival olduğu için uçak fiyatları da normal standartlardaydı. 

Festival alanına, Londra Paddington istasyonundan düzenli kalkan trenlerle Charlbury istasyonuna yapacağınız bir tren yolculuğu ile ulaşabiliyorsunuz. Alternatif rotalar da mevcut, ineceğiniz havaalanına göre farklı rotaları değerlendirebilirsiniz. Nasıl gidebileceğiniz konusunda Citymapper uygulaması size öneriler sunuyor. Nasıl kullanıldığını merak ediyorsanız daha önce Londra videomuzda anlatmıştık.

Festivalde ok atmadan tutun, göl kenarı spalarına kadar birçok aktivite var. Bazıları ücretli ve rezervasyon gerektiriyor. Bazıları ise ücretsiz, o saatte orada olmanız yeterli oluyor. Biletleri aldıktan sonra dinlemek istediğiniz gruplara ve katılmak istediğiniz etkinliklere göre bir planlama yapabilir, istediğiniz etkinliklere online rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Biz sabah meditasyonuna (mindfullness meditation) ve göl kenarı spa’larına ücetli rezervasyonlar yaptırdık.

Lake Side Spa, Wilderness Festival

Bunun dışında ücretsiz birkaç konuşmaya ve vahşi bitkilerle ilgili bir orman yürüyüşüne (wild medicine walk) katıldık. Sayısız gurme sokak yemeği standında ise keyifli zaman geçirdik. 

Gin Infused Olives and Craft Beer

Bu seneki tarihler 2-5 Ağustos 2018 olarak açıklandı. Bir göz atın deriz. Festivalin resmi sitesine de buradan ulaşabilirsiniz. Giderseniz bize fotoğraf atmayı ihmal etmeyin.

Keyifli seyahatler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir