Barselona’dan Yeme İçme Tavsiyeleri

Barselona, 2013 yılında, beraber yurt dışında gittiğimiz ilk şehir. O nedenle bizim için özel bir yeri var. Daha sonrasında da türlü nedenlerden sık sık gidip zaman geçirme imkanımız oldu. Eski tarihlerde gerçekleşmiş bir gezi olduğu için o zamanlar kameramız yoktu. Fakat fotoğraflar olmasa da lezzetler dün gibi aklımızda.

Barselona, Ağustos 2013

Geleneksel Barselona yemeği “tapas” bizim en sevdiğimiz yemek türlerinden biri. Türkiye’nin meze kültürüne benzemesinin de bunda payı olduğunu düşünüyoruz. Paylaşmalık küçük küçük yemekler söyleyip yanında pek lezzetli Sangria ya da Cava içebilirsiniz.

Tapas için 2 adres favorimiz. İlki Ciudad Condal, en popüler tapas mekanlarından birisi ama bunu hak ediyor. Girerken sıra beklemek durumunda kalabilirsiniz. Bizim gittiğimiz zamanlarda rezervasyon kabul etmiyorlardı. Fakat kapıda bir kadeh içki ile sohbet ederek rahatça bekleyebiliyorsunuz. Daha salaş bir alternatif içinse Bar El Velódromo öneririz. Tapasları da Sangriası da son derece lezzetliydi. Tapaslardan favorimiz de küçük “pedrone” biberleri, nereye giderseniz gidin kesin denemenizi öneririz.

Barselona’ya gidip burger mi yiyeceğiz demeyin. MakaMaka Burger farklı tarzı ile kesinlikle denenmeyi hak ediyor. Barcelonata plajının çok yakınındaki bu mekanda hem burgerlerin, hem de mükemmel kokteyllerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Paella içinse bizim en memnun kaldığımız yer Cacitos oldu. Ek olarak Barcelona’da içtiğimiz en iyi Sangria’yı da burada içtik.

Bir gün mutlaka bisiklet kiralamanızı ve La Rambla’nın sağ tarafında kalan El Gotic, Barri Gotic, El Born bölgelerindeki sokakları doyasıya gezmenizi öneririz. Yürüyerek gezilemeyecek kadar güzel yer var. O yüzden bisiklet harika bir alternatif. Her binada ayrı bir detay yakalıyorsunuz.

Dondurma sevenler için yine Barcelonata plajına giderken güzel dondurmacılar var. Vioko bizim favorimiz.

Bunun dışında genel olarak zaman geçirmek için biz Plaça Reial’i çok severiz. İsterseniz mekanlarda oturarak, isterseniz de çeşme etrafında marketten aldığınız içkilerle keyifli zaman geçirebiliyorsunuz.

Son önerimiz ise Fabrica Moritz isimli bira fabrikası var. Siz de bizim gibi lezzetli fıçı biralara hayır diyemiyorsanız, kesinlikle uğramanızı öneririz.