6 Adımda Seyahat Planlaması

Seyahat planlaması üzerine çok düşündüğümüz bir konu değil. Birçoğumuz uzun çalışma saatleri nedeniyle öyle bir zamansızlıkla savaşıyor ki, değil seyahat planlamaya, hayatını planlamaya zaman ayıramıyor. Seyahatler, hayat koşturmacasına az da olsa ara verebildiğimiz, dinlenebildiğimiz otel tatillerine dönüşüyor böylece. Biz bu seyahatlere karşı değiliz ama her seyahatin de bir dinlenme tatili olmaması gerektiğine inanıyoruz. Seyahatleri kendimize yatırım yaptığımız, dinlendiğimiz kadar aktif olduğumuz, yeni tatlar ve yerler keşfettiğimiz, farklı insanlarla tanışıp, yeni şeyler öğrenebildiğimiz bir dengede geçirmeye çalışıyoruz. İlla uzun süreler işten izin almak zorunda da değiliz, hafta sonu kaçamakları bile düzgün değerlendirildiğinde yeni şeyler öğrendiğimiz, yeni yerler keşfettiğimiz birer seyahate dönüşebiliyor.

Herkesin bu konuda motive olmasını beklemiyoruz. İşte tam da bu nedenle aslında deneyimlerimizi, rotalarımızı, seyahat planlama sırlarımızı paylaşmak istiyoruz ki daha çok insan daha az çaba ile daha çok şey keşfedebilsin.

Paylaştığımız ve paylaşacağımız sizlere yardımcı olmasını umduğumuz yaşam ipuçlarından sadece biri olan Seyahat Planlama taktiklerimizi aşağıdaki videoda kısaca özetledik. Herkese bol bol seyahat getirmesini dileriz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir